A jak AliExpress

Jeśli weszłaś tam choć raz, to pewnie jak ja przepadłaś na dłuższą chwilę. Jeśli na dodatek jesteś taką zakupoholiczką jak ja to już Ci współczuję! AliExpress podbija Polskę i zalewa nas towarami z Chin.

Jeszcze nigdy kupowanie towarów z Chin nie było tak proste i dostępne dla każdego.

Aliexpress.com to jedna z największych platform zakupowych na świecie. Powstała już w 2010 roku, ale to teraz przeżywa swoją świetność. Kupić tutaj można wszystko. Kosmetyki, ubrania, sprzęt domowy, czy elektronikę. Dla każdego coś dobrego. Towar jest tani, bo nie zawiera marży importera. Sprzedający to jedynie sklepy internetowe, więc też nie dorzucają sobie do ceny kosztów utrzymania lokalu itp.  Dodatkowo od 2008 roku za importowane towary, których wartość nie przekracza 150 EURO nie musimy płacić cła.Dlatego zakupy te są tak atrakcyjne. Pamiętać musimy tylko, że zgodnie z polskim prawem przy imporcie towarów o wartości powyżej 22 euro(chyba, że paczka oznaczona będzie jako prezent, a nie towar handlowy to wtedy granicą jest kwota 45 Euro) zobligowani będziemy do zapłacenia VAT-u naszemu państwu.

Oferty na stronie przeglądać może każdy, ale by dokonać zakupu należy się zarejestrować. Płacić możemy korzystając z karty kredytowej.

Ceny niektórych produktów naprawdę kuszą, ale trzeba trzymać emocje na wodzy.

Zdecydowanie nie polecam kupować drogiej elektroniki, bo to najczęściej podróby. Nie ma co się łudzić także przy towarach luksusowych. Zawieszki Pandory nie kosztują 3$, a zegarek DW 4$, no way.. Oczywiście zdarzają się podróby naprawdę dobrej jakości będące wiernym odzwierciedleniem oryginału, ale ryzyko jest.

Uważać trzeba także na ubrania. Ja zamówiłam sobie sukienkę w rozmiarze universal i myślę, że całą rodziną byśmy w nią weszli:/ Ubranka dla dzieci to też pułapka.Często są słabej jakości, a i rozmiar nie zawsze trzyma się naszych standardów. Fajnie jest kupować ze sprawdzonych źródeł. Na FB jest sporo grup polecających i recenzujących produkty. Warto czytać i korzystać z błędów innych:)

Co warto więc kupować?

Pierdółki i gadżety. Moim hitem jest mata do zabawy dla dzieci. Mata w kształcie koła, którą łatwo sprzątnąć. Można używać jej w domu, można zabrać ze sobą na dwór. Jest z nieprzemakalnego materiału. Dla mnie super sprawa i nie za miliony monet jak w polskich sklepach.

Jest wiele fajnych i efektownych przedmiotów do dekoracji wnętrz, za naprawdę niewielkie pieniądze.


Czy zakupy są bezpieczne?

Prawda jest taka, że chociaż towar idzie z innego kontynentu zakupy są bezpieczniejsze niż na naszym rodzimym Allegro. Ja już kilka razy nadziałam się na coś, co nigdy nie przyszło. Wystarczyło w odpowiednim czasie( 60 dni od daty zakupu) zgłosić problem i pieniądze dostałam z powrotem na konto. A co najciekawsze trwało to 2-3 dni. Bez miliona maili, telefonów, mega zaleta tych zakupów. Serwis bardziej dba o kupujących niż o sprzedawców.

Czy warto czekać na promocje?

Jasne, że warto! Często sprzedawcy udostępniają kupony do swoich sklepów, albo organizują tzw. akcje cebulowe. Wystawiają towar za śmieszne pieniądze, tylko po to by go rozesłać i uzyskać pozytywne opinie o swoim sklepie. Taki chwyt marketingowy.:)

 

Czy macie jakieś doświadczenie z platformą? zamawiacie tam towary?

Facebooktwittergoogle_pluspinterest
  • Agnieszka Janiak

    Można płacić także przez Przelewy24

  • czasami kupuję na aliexpress i korzystam z płatności kartą. O tym serwisie dowiedziałam się od znajomego i początkowo trochę się bałam czy będę umiała się tam poruszać ale wraz z każdym kolejnym zamówieniem było mi łatwiej 🙂 co jakiś czas znajduje swoje perełki. Warte uwagi są zegarki – niekoniecznie firmowe bo można znaleźć mnóstwo oryginalnych i nietypowych wzorów – naprawdę jest w czym przebierać!