Jak okiełznać bunt wózkowy?

nasza królewna już jakiś czas temu się zbuntowała! Nie chce jeździć w wózku. Pierwsze 10 min na lajcie, ale później ryk..

Historia ciągnie się już ładnych kilka miesięcy. Na początku myślałam, że przeszkadza jej gondola, więc przeskoczyliśmy do spacerówki i pomogło, ale tylko na chwilkę.

Nie upłynęło dużo czasu i problem wrócił. Kupiliśmy nawet mniejszy zwinniejszy wózek typu parasolka, niestety efekt jest żaden. Nadal płacz..

Laska wygina się w łuk, płacz, łzy, zgrzytanie zębów jeden wielki koszmar..a jeszcze kilka miesięcy temu spała słodko w wózku, a ja nawet biegałam z nią(bo czasu na treningi jest mało)!

co więcej snułam wizję zakupu fajnego wózka z którym można by w teren ruszyć i biegać nie tylko po asfalcie niestety Idusia ma inną wizję. Buntownicza natura!( to akurat chyba po mamusi)

Straciłam zapał i chęci do naszych spacerów.. każdy przyprawia mnie o mdłości i ból brzucha.

Zabieramy ze sobą zabawki, coś do chrupania, coś do picia..a mimo to wciąż coś jest nie tak?

i przodem do mamy i przodem do kierunku jazdy..ech

już po woli tracę pomysły i przyznam szczerze, że na spacer wychodzimy jak musimy nie dla przyjemności. Bo ani Idusia ani mamusia przyjemności ze spaceru nie ma.

Czy ktoś ma podobny problem? może ktoś podsunie jakąś radę bo ja już tracę nadzieję…

DSC04186

DSC04188

Facebooktwittergoogle_pluspinterest
  • Mama Zosi :)

    U nas bylo to samo z tym ze od jakkegos 5 tyg. zycia. Poprostu nosilam Mala w chuscie ( inaczej bylabym wiezniem wlasnego mieszkania z mala terrorystka na pokladzie 😉 ). Wozek polubila ok.2 roku zycia jak juz potrafila super chodzic i meczylo ja to 😉 a wczesniej radzilam sobie tak, ze podjezdzalysmy np. na plac zabaw- chwila przerwy, do wozka ( kawalek przejechany) znow przystanek- jakas atrakcja i tak w kolko. Wiem jak to jest uciazliwe i dolujace gdy widzi sie inne dzieci, ktore moglyby siedziec w wozku godzinami. Powodzenia 🙂 heh…nikt namnie powiedzial ze bedzie lekko ale ze czasami tak ciezko tez 😉
    P.S. moze nosidlo na spacer zda egzamin?

    • admin

      kupiłam Tulę i będziemy już regularnie ją nosić na spacery..dziś po wczorajszym spacerze mam zakwasy w rękach:/