You are here: / Stokke xplory opinie / Jak prawidłowo dbać o paznokcie?

Jak prawidłowo dbać o paznokcie?

Jak prawidłowo dbać o paznokcie?
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

Podobno wygląd zewnętrzny człowieka nie jest ważny, a najważniejsze jest to, co ma w środku. Ci, którzy tak twierdzą, najczęściej nie mówią prawdy. Zawsze, kiedy kogoś poznajemy, zwracamy uwagę na jego wygląd zewnętrzny. Podając nowo poznanej osobie rękę, zerkamy dyskretnie, czy jej dłonie są zadbane, a paznokcie czyste. Najczęściej to właśnie kobiety patrzą na ten szczegół. A więc co zrobić, by nasze paznokcie zawsze prezentowały się pięknie i zdrowo?

Należy zacząć od prostych domowych sposobów pielęgnacyjnych. Przynależy do nich stosowanie odpowiedniej diety. Musi być ona przede wszystkim bogata w białko, wapń, żelazo, cynk oraz krzem. Inne domowe sposoby to olejek rycynowy oraz oliwa z oliwek, połączona z sokiem z cytryny. Także zalanie jednej łyżeczki drożdży wodą i picie ich co dwa dni może przynieść dobre efekty.

Jeśli chcemy sięgnąć po kosmetyki, to stosowanie odpowiednich odżywek powinno wzmocnić paznokcie, zregenerować je i odżywić. Na paznokcie możemy także nakładać maski, kremy i oliwki, jednak po ich zastosowaniu nie malujmy już paznokci lakierem, gdyż nie będzie się trzymał na tłustej płytce paznokcia.

Jeżeli dbasz o swoje paznokcie, zadbaj także przy okazji o swoje dłonie. Stosowane kremy do rąk oraz peelingi także mają wpływ na kondycję paznokci. Pamiętaj też, że codzienne ich malowanie ma na nie wyniszczający wpływ. Jeśli używasz ciemnego lub kolorowego lakieru, płytki stają się matowe. Gdy stosujesz różnego rodzaju odżywcze zmywacze do paznokci oraz odżywki, stosuj je wtedy, kiedy przynoszą najlepsze efekty, a więc na noc.

Pracując przy komputerze pamiętaj, aby stukać w klawiaturę opuszkami palców, inaczej narażasz swoje paznokcie na rozdwojenie. Błędem jest także skubanie lakieru, który już się trochę zniszczył i częste obcinanie skórek wokół paznokci. Obcinaj je jak najrzadziej, gdyż przyspieszasz ich odrastanie. Dużą zbrodnią przeciwko naszym paznokciom są także tipsy, które bardzo wyniszczają płytkę paznokcia.

Jeśli chcemy pochwalić się zdrowymi paznokciami, nie zapominajmy o ich codziennej pielęgnacji. Paznokcie nie muszą być pomalowane zawsze kolorowym lakierem. Wystarczy, że będą ozdobione lakierem bezbarwnym, a także przykują wzrok innych ludzi.

YOU MIGHT ALSO LIKE