kuchnia spotkań IKEA

Czasem nawet matka musi uciec. Wyjść z domu, trzasnąć drzwiami i oderwać się. Żeby nie było tak luksusowo matka wychodzi z córką i to do KUCHNI!

plik_0012

Jakiś czas temu wkręciłam się tematykę zdrowego odżywiania. Codziennie szukam inspiracji na zdrowe posiłki dla swojej rodziny i tak właśnie trafiłam na cykl wpisów #kwadranswkuchnii publikowanych przez Darię i Kasię.

To właśnie dzięki nim pewnego pięknego poranka pojechałam z Idą do Warszawy. Wycieczkę pociągiem obiecywałam moje dziewczynce już dawno, ale wciąż coś stało nam na przeszkodzie. Jednak słowo się rzekło. Zostawiłyśmy Tymcia pod czują opieką babci i ruszyłyśmy na podbój Warszawy.

Tak szczęśliwego swojego dziecka nie widziałam dawno. Idunia spisała się na medal. W pociągu siedziała i zachowywała się jak rasowy podróżnik. Wyglądała przez okno i opowiadała(swoimi dźwiękami oczywiście) co widzi. Ekscytacja i fascynacja na 100! Miejsce naszych warsztatów oczarowało ją na tyle, że drzemkę ucięła sobie dopiero w pociągu w drodze powrotnej do domu.

Kuchnia spotkań IKEA mieści się w rewelacyjnym punkcie centrum Warszawy. 2 minutki od Dworca Centralnego, więc lokalizacja dla nas genialna. Miejsce to urzekło mnie już od pierwszego wejrzenia. Fantastycznie zaopatrzona w sprzęty i przybory kuchenne przestrzeń do gotowania przystosowana na wizyty nawet najmłodszych amatorów.

plik_004

plik_002

Stół przygotowany na wspólne biesiadowanie i konsumowanie własnoręcznie przygotowanych potraw do następna zaleta tego miejsca.

Nie mogło zabraknąć również przestrzeni zaaranżowanej dla dzieci. Miejsce kolorowe, bezpieczne dla najmłodszych wyposażone w produkty IKEA. Moje dziecko czuło się tam jak ryba w wodzie

plik_0091

 

plik_007

Ideą spotkania mam było wspólne przygotowywanie posiłków prostych, smacznych, a co najważniejsze szybkich i zdrowych. Dla mnie bomba!

Na co dzień z dwójką dzieci w domu nie mam czasu na stanie w kuchni godziny, czy dwóch by przygotować posiłek. Czasu jest ciągle za mało i każda minuta na wagę złota!

plik_0021

plik_003

Każda z mam dostała przepis i składniki i rozpoczęłyśmy zabawę.

plik_000 plik_0013 plik_0022

Ja z Idusią miałyśmy do przygotowania czekoladowe babeczki. Poszło nam całkiem sprawnie, mimo kilku „potknięć”  nasz wyrób okazał się pyszny w smaku!:)

Zamysł spotkania był moim zdaniem trafiony przez dziewczyny w 10! Warsztaty w #Kuchnia spotkań IKEA to był czas dla mam na poznanie innych mam, czas na wspólne plotki i gotowanie. Miejsce spotkania rewelacyjne. Kuchnia przygotowana nawet na wielkie wyzwania kulinarne, a kącik dla dzieci zaopatrzone tak, że każdy malec znalazł coś dla siebie.

plik_005

Atmosfera naszego spotkania była cudowna. Dziewczyny, które tam poznałam okazały się być świetnymi mamami. Wróciłam naładowana pozytywną energią i zapałem na listopadowe chandry.

Cudowne zdjęcia z tego dnia sprawił nam Radek, a przepiękny upominek Złote Plakaty.

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz

Facebooktwittergoogle_pluspinterest