Miłość jest najważniejsza

Dziś walentynki. Święto zakochanych.

Lubię to święto, choć nie zawsze mamy możliwość do celebrowania go.  Ale nie spinam się, dla mnie jest to przede wszystkim pretekst do wyznania sobie miłości. Kolejny powód by powiedzieć sobie jak ważni jesteśmy dla siebie. Na co dzień w ferworze zajęć i obowiązków nie zawsze mamy czas by się zatrzymać i powiedzieć „Kocham Cię , dobrze, że jesteś”. A przecież to takie piękne i potrzebne każdemu z nas.

….” Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy:
z nich zaś największa jest miłość.”

List do Koryntian, Hymn do miłości mój ulubiony fragment Pisma Świętego. Nieustannie wzrusza mnie na  ślubach, tak, że łzy same napływają do oczy.

Myślę, że w naszym życiu nie ma nic cenniejszego niż miłość i ktoś kto nas kocha. Ktoś kto jest wsparciem, oparciem, krytykiem i przyjacielem w jednym.

Dzięki takiemu komuś łatwiej znosimy trudy i kłody jakie życie nieustannie rzuca nam pod nogi. Łatwiej pogodzić nam się ze stratą, czy chorobą kiedy mamy przy sobie kogoś kto nas wspiera i dodaje nam otuchy.  Miłość potrzebna nam jest bez względu na wiek, rasę, czy płeć. Człowiek rozkwita dzięki miłości. Dzieci, które są kochane, czują się bezpiecznie, lepiej szybciej i pełniej się rozwijają. To samo jest z nami dorosłymi. Kiedy nie mamy nikogo, kogo darzymy tym uczuciem w naszym życiu gości pustka.

Nie spinajmy się dziś z prezentami, niespodziankami( no chyba, że będzie to pierścionek zaręczynowy :P), potraktujmy ten dzień jako pretekst do bycia razem i uświadomienia sobie jak ważna jest dla nas ta druga osoba. I nie zapomnijmy jej o tym powiedzieć. To cenniejsze niż prezenty:)

i na koniec tych wywodów trochę prywaty!….  ——–>

kocham Cię mężu i dziękuję, że jesteś! Dzięki Tobie jestem szczęśliwa!:*

i pamiętaj, że mimo wszystkich twych wad ja, nie pozwolę Ci odejść, bo kocham się w Tobie:*

bo….

Życie we dwoje jest piękniejsze! Jest pełniejsze i wartościowsze.

więc kochajmy się!:)

P.S. A kiedy w życiu mamy dodatkowo małą istotkę do kochania, a następną w drodze to już pełnia szczęścia:)i oprócz gorącego nieba nic nam więcej nie potrzeba…!:)

DSC09350

DSC09363

Facebooktwittergoogle_pluspinterest
 • Henry_80Henry_80MargaretBeatkaBeatkaBeatkaBeatkaBeatkaHenry_80Henry_80BenekyBeneky_80Henry_80Henry_80Henry_80Henry_80_80Henry_80HenrylilithlilithlilithLILITH_77agniesinek_77agniesinek_77agniesinek_77agniesinek-77a

  Piękny post. Masz rację miłość jest bardzo ważna. Ale ważne też jest zdrowie. Jak mamy te dwie rzeczy, życie jest piękniejsze.

  • admin

   Tak zdrowie też jest bardzo ważne. Ale myślę że miłość pomaga nawet kiedy zdrowia zaczyna brakować

 • Henry_80Henry_80Henry_80MargaretBeatkaBeatkaBeatkaBeatkaBeatkaHenry_80Henry_80BenekyBeneky_80Henry_80Henry_80Henry_80Henry_80_80Henry_80HenrylilithlilithlilithLILITH_77agniesinek_77agniesinek_77agniesinek_77agniesinek-77a

  Pewnie że tak jest. Jak mamy w pobliżu wśród rodziny czy bliskich osób chorą osobę to nie ma nic cenniejszego dla tego chorego, niż otoczenie go miłością.