Najlepszy prezent na dzień dziecka

Na dzień dziecka podaruje moim dzieciom CZAS. To najcenniejszy prezent.

Międzynarodowy dzień dziecka ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych ONZ obchodzony jest od 1955 roku.

Ja ze swojego dzieciństwa nie pamiętam, by był to jakiś szczególny dzień. Zawsze były prezenty i słodycze od dziadków. Niczym nie gardziliśmy z bratem, zwłaszcza, że oboje mamy urodziny pod koniec roku, więc każdy prezent w czerwcu był mile widziany:)

Prezent na dzień dziecka

To jedno z najcześciej wpisywanych ostatnio haseł w wyszukiwarki. Sklepy z zabawkami mają swoje 5 minut. Wiele z nich teraz, tak jak i przed świętami Bożego Narodzenia podbija ceny zabawek, by więcej zarobić. Prawo rynku.

Półki w marketach uginają się od zabawek. Świecących grających, niekiedy kosztujących miliony. Ja sama wpadłam w tę pułkapkę. Przeszukiwałam internet w poszukiwaniu inspiracji i pomysłów. Moje dzieci mają już wiele zabawek, ale ostatnio praktycznie się nimi nie bawią.

Ida zakochana jest w wycieczkach na plac zabaw. Od rana płacz, że chce „bzium”. To obecnie największa frajda. I choć okoliczne place zabaw zwiedzamy codziennie i mnie powoli to nudzi, to ona ma taki sam FUN za każdym razem.

Tymon zakochany jest w kablach i wtyczkach. Wiadomo, syn elektryka:) Aż piszczy z radości, kiedy wyciągam odkurzać i rozwijamy kabel. Szaleństwo jakich mało! Nie gardzi także piaskiem z piaskownicy. Jest jego smakoszem:))

Co im w takim razie kupić? Nie miałam pojęcia..

Aż doszłam do wniosku, że to czego moje dzieci najbardziej pragną to CZAS.

CZAS SPĘDZONY Z NIMI.

Każdego dnia pędzimy, śniadanie, sprzątanie, obiad , drzemka, spacer połączony z zakupami, kąpiel i usypianie. Dni mijają nawet nie wiem kiedy, a właśnie dziś skończył mi się urlop macierzyński. Powrót do pracy zbliża się wielkimi krokami i już teraz wiem, że będę tęsknić za czasem spędzonym z nimi.

Dlatego ja dziś zamiast wydawać fortunę na prezenty dla dzieci rezerwuje dla nich całe popołudnie. Nie sprzątam, nie prasuję-tylko bawię się z nimi.

A jak wasze plany na dzisiejszy dzień?

 

 

 

 

 

 

Facebooktwittergoogle_pluspinterest