Nie ma jak u babci!

O tym że instytucja babci zasługuje na medal pisałam już kilka razy. Moim dzieciom trafił się wyjątkowy SKARB. Babcia warta Oskara, a nie tylko medalu:)

babcia7

Nasze wakacje u babci wczoraj się skończyły! Mieliśmy zostać dwa tygodnie po urodzeniu Tymka, a odbyliśmy aż 3 turnusy:P Tak nam było dobrze, ale teraz czas na kolejny etap naszych wakacji, czyli wakacje w naszym lesie! O tym, że mamy piękną działkę w środku lasu piałam już kilka razy. W przyszłości ma tu stanąć nasz wymarzony dom. Teraz zadowalamy się letniakiem i próbujemy zwolnić pęd życia i naładować baterie.

Życie z dwójka dzieci, tak małych jak moje, nie jest łatwe. I nie dam sobie wmówić, że nic się nie zmienia, że z drugim jest łatwiej. Jasne, mentalnie łatwiej, bo już młodzi rodzice wiedzą, co i jak, ale z dwójką maluchów to jest hard core! Bynajmniej początki są słabe!:)<< ale, więcej o tym kiedy indziej>>

na szczęście dla mnie z pomocą przyszła babcia! Zaproponowała byśmy u nich pomieszkali i teraz jestem pewna, że to był świetny pomysł.

Mojej mamy nikomu bym nie oddała! Jej pomóc i wsparcie są bezcenne i nie raz uratowały mnie z opresji.  Gdyby nie ona już pewnie wyła bym do poduszki, albo jechała na tabletkach na uspokojenie. Nerwice miałabym murowaną. Na szczęście jest ona! Kiedy trzeba przytuli, powie” współczuję Ci”, a za chwilę „pociągnie za warkoczyk” i ustawi do pionu.

Idusia uwielbia babcie i czas spędzony z nią. Moja mama ma dużo pomysłów na zabawę z małą złośnicą i uczy ją wielu rzeczy. Dziewczyny razem malują kredkami, karmią lalki, czy robią zastrzyki chorym misiom. Urzędują w piaskownicy, czy na hamaku.  Idusia pomaga babci w kuchni i na ogródku. I choć sprzątania po tym jest co nie miara to zabawa jest zawsze przednia. Kiedy jesteśmy u babci mama dla Idy może nie istnieć. Przypomina sobie o mnie kiedy przychodzi pora drzemki, czy spania. <<Idusia nadal chce zasypiać tylko z mamą>>

Babcia rozpieszcza Idusie w każdym możliwym aspekcie. Co chwila kupuje jakieś „perełki”, albo wymyśla na obiad ulubione potrawy dziewczyny. Babcia Skarb trafiła się moim dzieciom.  Ja mam pomoc ogromną, a Ida opiekę i uwagę.

A wy kochane korzystacie z pomocy babci? też macie takie Skarby?!:)

babcia1 babcia2 babcia3 babcia4 babcia5 babcia6 babcia8 babcia9 babcia10 babcia11

 

Zapisz

Facebooktwittergoogle_pluspinterest