You are here: / Stokke cena / Piękne zęby to podstawa

Piękne zęby to podstawa

Piękne zęby to podstawa
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Dla wielu osób piękne i zadbane zęby to podstawa. Obecnie, coraz więcej ludzi pracuje w bezpośredniej obsłudze klientów lub mają codziennie kontakty z ważnymi partnerami biznesowymi, dlatego tak ważny jest dla nich piękny i zadbany wygląd, także jamy ustnej.

Niestety, czasami mogą się przydarzyć niespodziewane wypadki, podczas których możemy stracić zęby – takie jak wypadki samochodowe, motocyklowe, podczas uprawiania sportów lub po prostu wskutek nieszczęśliwego wypadku. Zęby można też stracić wskutek chorób dziąseł, przyzębia i próchnicy. W takich przypadkach lekarze zalecają przede wszystkim implanty zębów, ponieważ jest to najnowocześniejsze leczenie, które przynosi szybkie efekty.

implanty stomatologiczne

Implanty stomatologiczne są wszczepiane w kości szczęki lub żuchwy. Po zabiegu wszczepienia trzeba odczekać kilka tygodni – od trzech do czterech, ponieważ u różnych osób proces gojenia trwa różnie, potem stomatolog może zacząć obudowywać implanty zębów koronami lub mostami – na samym końcu leczenia będziemy mogli cieszyć się przepięknym uśmiechem, a co najważniejsze – zdrowymi zębami, w których nie będzie już nieestetycznych ubytków.

Implanty stomatologiczne są wykonane w stu procentach z tytanu, dzięki czemu organizm ludzki ich nie odrzuca, ponieważ tytan jest odbierany przez ludzkie ciało, jako jego integralna część. Dzięki temu takie leczenie jest skuteczne w 100%, oczywiście jeśli pacjenci przestrzegają dodatkowych zaleceń, polegających na niepiciu alkoholu i niepaleniu papierosów, które opóźniają proces gojenia się rany po implancie.

Przed rozpoczęciem leczenia warto też poprosić stomatologa o wstępne obliczenie kosztów leczenia, ponieważ implanty zębów nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, więc wszelkie koszty leczenia trzeba pokrywać zawsze z własnej kieszeni, co czasami może być problemem, zważywszy że niektórzy mają sporo zębów do zrekonstruowania. Na pewno warto zdecydować się na implanty zębów, aby cieszyć się pięknym uśmiechem oraz zdrowymi zębami.

YOU MIGHT ALSO LIKE