You are here: / Stokke wózek opinie / Skuteczne leczenie bezpłodności

Skuteczne leczenie bezpłodności

Skuteczne leczenie bezpłodności
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Skuteczne leczenie bezpłodności

Problem niepłodności w ostatnim czasie narasta w porażającym tempie. Widać większą liczbę zachorowań u młodych osób w stosunku do lat poprzednich. Dla wielu ludzi jest to największa tragedia jaka mogła im się przytrafić.

Czym właściwie jest niepłodność?

Niepłodność występuje gdy para stara się o dziecko co najmniej rok odbywając co najmniej 3 lub cztery stosunki tygodniowo. Problem ten dotyka obecnie szacunkowo od 10 do 15 % par w wieku, w którym normalnie powinni starać się o potomstwo. Za około 35% przypadków odpowiedzialna jest kobieta, procent mężczyzn jest taki sam, a 10% dotyczy sytuacji gdy obie strony mają problem z płodnością. Problem niepłodności można podzielić na 2 przypadki – niemożność zajścia w ciążę, lub problemy z donoszeniem ciąży do czasu rozwiązania.

Diagnoza problemu

Zanim rozpocznie się leczenie bezpłodności trzeba odpowiednio wskazać przyczynę. Pierwszym krokiem powszechnie zalecanym przez lekarzy jest badanie nasienia u mężczyzny. Dotyczy to oczywiście sytuacji gdy kobieta współżyje z jednym partnerem. Badanie nasienia bardzo szybko potrafi zweryfikować czy to mężczyzna powinien się martwić o swoją płodność. Sprawdza żywotność, ruchliwość, oraz ogólny poziom zdrowia plemników w nasieniu. Gdy wszystko jest w porządku należy przebadać partnerkę. Tutaj sytuacja wygląda bardziej skomplikowanie. Jest to szereg długich badań, które nie są tak szybkie jak te męskie. Dodatkowo często również na wyniki trzeba czekać dłużej co w przypadku osób niecierpliwych lub ciężko znoszących stres może być problemem.

Leczenie

Po zdiagnozowaniu problem para lub jeden z partnerów może rozpocząć leczenie bezpłodności. Biorąc pod uwagę, że jest to proces najczęściej bardzo długi osoby, które się tego podejmą muszą uzbroić się w cierpliwość. Wyniki klinik zajmujących się leczeniem bezpłodności są coraz lepsze i trzeba mieć nadzieje, że wszystko zakończy się powodzeniem. Większość par prędzej czy później może się cieszyć z własnego potomka.

YOU MIGHT ALSO LIKE