Szaleństwo świąt czas zacząć…

20 listopada to dzień od kiedy zaczynam czuć atmosferę świąt. Moje urodziny odcinają listopad i zaraz po nich zaczynam myśleć tylko o świętach i o wszystkich przyjemnościach z nimi związanymi.

Tak od dziś w moim domu będę bezkarnie słuchać mojego ukochanego Michaela Buble i jego albumu Christmas w którym zakochałam się kilka lat temu. Od dziś do biegania na ful Christina i jej „all i want for Christmas”… kocham ten stan!

to czas w roku który uwielbiam! Magia świąt to nie tylko te trzy dni, ale właśnie wszystkie wcześniejsze przygotowania i oczekiwanie na Wigilię. Choć póki co aura na dworze nie sprzyja magicznej atmosferze świąt to głęboko wierzę, że 24.12 spadnie śnieg i wszystko będzie jak należy:) Naprawdę wierzę, że święta niosą ze sobą magię, bo świat z czerwonymi mikołajami na każdym kroku jest jakby piękniejszy i przyjemniejszy.

W tym roku pierwsze prawdziwe święta naszej księżniczki. W zeszłym roku była zbyt malutka, by poczuć choć odrobinę tej atmosfery. Miała 1,5 miesiąca i przespała całą wigilię. W tym roku już tak pięknie nie będzie i pewnie będziemy łapać spadające z choinki bombki..ale przecież to cały urok tego wszystkiego..

Szaleństwo zakupów i prezentów już mnie pochłania, choć  z naszą księżniczką jest największy problem. Naprawdę nie wiem co wybrać. Idusia ma już tyle zabawek, że kolejnych chyba już nie pomieścimy w domu.:/ A tu powoli każdy pyta co Idusia by chciała dostać od Mikołaja…muszę jakoś mądrze to rozplanować by prezenty nie leżały w pudełku z zabawkami czekając nie wiadomo na co.

W przyszłym tygodniu zamierzam sprzedać moje dziecko babci na kilka godzin i zabrać się za pieczenie pierniczków. I stąd moje pytanie i prośba, może ktoś mógłby podesłać sprawdzony przepis na pierniczki, najlepiej takie miękkie. Będę zobowiązana:)

b99ceea961ff2d98bfe66419cee02705

pierniczki_nowe

068549e8341221c001ab6343ee13b657

 

Facebooktwittergoogle_pluspinterest
 • kaska

  Ok tak u nas ten sam problem z prezentami. Mała ma pełno zabawek po starszym bracie a w lutym kończy roczek więc kolejne. . .

  • admin

   i co powiedzieć rodzinie? co mają kupić? każdy chce być oryginalny i nikt nie chce kupować prezentów typu pampersy i mleko, a to najbardziej by się przydało tak naprawdę..

 • MamaGucia

  Kochana tu masz kilka pierniczkowych przepisów:
  http://www.mojewypieki.com/post/terminarz-pieczenia-pierniczkow
  U nas w tym roku pierwsze rodzinne święta i chociaż mój Gucio jest jeszcze malutki i niewiele z tego zrozumie to już nie mogę się doczekać! Jak tylko pojawią się pierwsze stoiska z choinkami to od razu kupujemy i ubieramy 🙂 spodziewam się że taka święcąca choinka to będzie wielka frajda dla małego.

  • admin

   dzięki za przepis:)
   no fajnie pierwsze Święta-zdjęć dużo róbcie, później będzie co wspominać:)

 • Iga czytam Twój blog z ogromną przyjemnością 😉
  Jeśli chodzi o pierniczki to zapraszam do mnie http://appetiteforlife.blog.pl/2014/12/15/miekkie-pierniczki/

  • admin

   dzięki Ewelina! wypróbuję przepis z wielką chęcią i dam znać jak wyszło!