Wiosna, ach wiosna!

W niedzielę zapachniało wiosną! wreszcie tak porządnie czuć ją w powietrzu. Byłyśmy z Idą na długim spacerze. Trochę na nogach, trochę w wózku królewna pospała. Aż zachciało się żyć:)

Wiosna to według mnie najbardziej pozytywna pora roku. Wszystko budzi się do życia z zimowego snu. Ptaki ćwierkają coraz głośniej, a słońce wpadające zza szyby przywraca chęć i zapał do działania.

Wiosna to dla wielu budzenie siebie do życia. Czas na nowe postanowienia, diety, ćwiczenia i rozwój osobisty.

Odkąd mam dziecko wiosna, kojarzy mi się z czymś innym niż jedynie dieta, czy porządki świąteczne. W tym roku wiosna to dla nas nowy czas! Ida zaczyna poznawać świat zewnętrzny. Przyszedł wreszcie czas wspólnych spacerów na nogach! Czas pierwszych zabaw w ogrodzie, dotykania roślin i poznawania ich zapachów.

Nasze dziecko jest bardzo otwarte na nowe doznania i otaczający świat. Ostatnio codziennie po powrocie ze żłobka nie chce wchodzić do domu, czy już nawet samochodu. Musimy zrobić małą rundkę na nogach by mogła pozwiedzać parking, czy ogród babci 🙂

To wspaniałe uczucie móc doświadczać tego wszystkiego razem z z nią. Widzieć w jej oczach zachwyt, radość , a czasem strach w takich wydawałoby się błahych sytuacjach(np. przy zejściu z kostki na trawę krzywiła się jakby co najmniej brodziła w bagnie) 😛 Cieszy ją każdy znaleziony patyczek, czy kamień -nie wspomnę o śmieciach..te uwielbia zbierać od jakiegoś czasu 🙂

Wiosna, to dla nas czas pobudki do życia i kolejnych przygotowań. Do porodu zostały niecałe 3 miesiące i już teraz żyjemy na pełnych obrotach, próbujemy się przeorganizować tak by w czerwcu nie stracić kontaktu z rzeczywistością. Cieszymy się każdą wspólną chwilą, bo coraz bardziej mamy świadomość tego, że one już nie wrócą. Chcemy także wreszcie móc cieszyć się naszą ziemią w lesie i rozpocząć sezon działkowy w pełni ciesząc się z uroków naszego miejsca na ziemi.

DSC00229

DSC00233

DSC00234

DSC00298

Mam dla was mały wiosenny konkurs. Do wygrania ręcznie robione jajka metodą decoupage, które na pewno urozmaicą wasze wielkanocne stoły, czy stroiki.

Wystarczy polubić ten post, a w komentarzu, czy wiadomości prywatnej napisać za co lubicie wiosnę.

Czas trwania konkursu do 22.03

zapraszam serdecznie:)

oto zapowiedź kilku z jajek, które wciąż dla was produkuję:)

DSC00004

DSC00009

DSC00012

Facebooktwittergoogle_pluspinterest
 • Marlenka

  Oj tak ja też z utęsknieniem czekam na wiosnę. To zdecydowanie najpiękniejsza pora roku jak wszystko budzi się do życia a ptaki pięknie śpiewają. Ja mieszkam na Podlasiu i dziś w dzień było bardzo słonecznie aż tu nagle wieczorem spasł śnieg. No masakra jakaś. Ale teraz po ociepleniu klimatu to nie wiadomo kiedy czego się spodziewać. Pozostaje mieć nadzieję że wiosna niebawem zawita w Polsce.

  • admin

   Oj tak ja też byłam zaskoczona wieczorem jak zobaczyłam śnieg😂

 • ola

  Uwielbiam wiosnę za jej zapach i za zielone drzewa!

 • wiki

  Lubię wiosnę za to, że można zrzucić wiele warstwy ubrań i z dzieckiem „szybciej”się wyrobić gdziekolwiek bo ubieranie nie zajmuje wieku

 • Paulina Bąk

  Wiosnę lubię za swieżość, którą przynosi 🙂 za całą gamę kolorów którymi ożywia otaczającą pozimową szarość:) za poranny śpiew ptaków umilający spacer do pracy:) za to że budzi do życia nie tylko otaczającą nas przyrodę ale także nas samych:) coraz dłuższy dzień daje tyle możliwości: więcej spacerów i zabaw na świeżym powietrzu, możliwość sadzenie warzyw, ziół i kwiatów w ogrodzie:) a tą wiosnę dodatkowo za to, że już za miesiąc dołączy do nas drugi synek:) czekamy na Ciebie wiosno!!!

  • admin

   super gratulacje! to podwójna radość i z wiosny i z synka:)

 • MamaGucia

  Ja lubię wiosnę za to że znowu chce się żyć! Za pierwsze ciepłe promienie słońca, za pąki na drzewach i tulipany <3. Podobnie jak Ty będę odkrywać w tym roku świat na nowo, dotykać trawy i zbierać kamyczki i patyczki 🙂 już nie mogę się doczekać aż mój Gucio zacznie spacerować za rączkę!

  • admin

   cudowne uczucie taki pierwszy spacer za rączkę!