You are here: / Wózek stokke używany / Zimowe SOS dla skóry

Zimowe SOS dla skóry

Zimowe SOS dla skóry
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zima, to wyjątkowy czas, kiedy nie tylko nasza skóra narażona jest na wyjątkowe, czasami ekstremalne warunki atmosferyczne, ale również okres grzewczy, który nie tylko podnosi temperaturę w pomieszczeniach, ale również znacznie wysusza powietrze. Wszystko to wyjątkowo negatywnie wpływa na stan naszej skóry. Jak o nią dbać?

Kiedy trzaska mróz

Mroźne powietrze oraz silne podmuchy wiatru, śnieg – wszystko to stanowi spore zagrożenie dla naszej skóry. Warto wiedzieć, jak bronić się przed skutkami długotrwałego narażania skóry na takie warunki. O czym należy pamiętać?

Przede wszystkim nawilżanie. Skóra podczas zimy jest wyjątkowo przesuszona, dlatego nie dość, że musimy zastanowić się nad kosmetykami, które nie będą jej dodatkowo wysuszać, to również zaopatrzyć się w takie, które skutecznie nawilżą i zapewnią odpowiednią barierę ochronną. Taką ochronę zapewnią nam przede wszystkim kremy do twarzy u rąk, wzbogacone o liczne wyciągi z roślin i przeznaczone do zimowej pielęgnacji. Zapobiegają nie tylko zaczerwienieniom, ale również licznym podrażnieniom, na które narażona jest skóra. Poza nawilżanie od zewnątrz warto pomyśleć również o nawilżaniu skóry od jej wewnętrznej strony, chociażby poprzez picie dużej ilości wody mineralnej, soków oraz zażywania suplementów uszczelniających barierę naskórka.

Warto również poświęcić więcej czasu na wieczorną pielęgnację – skóra wymaga odpowiedniej opieki, więc również maseczki ochronne, które można zmyć po upływie kilku lub kilkunastu minut również pozytywnie wpłyną na jej kondycję. Wychodząc na mróz – szczególnie w przypadku jazdy na nartach – podczas słonecznego dnia, nie dajmy się zwieść ładnej pogodzie. Słońce odbite od śniegu spowodować może bolesne oparzenia na twarzy, dlatego zachęcamy do stosowania kremów z wysokimi filtrami.

Ochrona ust

Delikatna skóra pod oczami, jak również skóra ust wymaga specjalnej ochrony – liczne pomadki pielęgnujące oraz kremy o zwiększonej skuteczności zimą sprawdzą się idealnie. Jeśli jednak na twarzy dalej utrzymują się zaczerwienienia warto przeprowadzić podstawowe badania. Może to być oznaką alergii lub uczulenia, które wymaga leczenia. Niezbędne badania wykonać można w licznych laboratoriach na Śląsku: laboratorium medyczne w Skoczowie, Mikołowie, Tychach czy Katowicach, gdzie doświadczeni lekarze doradzą najlepszą terapię.

YOU MIGHT ALSO LIKE